Czy nadszedł czas na poznanie opakowań elastycznych?

Estimated reading time: 2 min
Is It Time To Explore Flexible Packaging?

Jednym z głównych celów prowadzenia firmy powinno być uczynienie usługi możliwie najbardziej przyjazną dla użytkownika. Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić z opakowaniem produktu, możesz zainteresować się opakowaniami elastycznymi. Elastyczne opakowanie pasuje do każdego produktu i często nadaje się do skrzynek na listy. Oznacza to, że nie musisz się martwić, że klient nie otrzyma dostawy lub będzie musiał odebrać produkt spod drzwi.

Popularnym wyborem opakowań elastycznych są torebki stojące. Jak sama nazwa wskazuje, te woreczki są wolnostojące, co zapewnia wyjątkowe i skuteczne możliwości marketingowe. Nadają się również do utrzymywania dużych ciężarów, są w pełni konfigurowalne, a nawet ekonomiczne.

Początki torebek stojących

Woreczki stojące zostały pierwotnie zaprojektowane przez Louisa Doyena w 1962 roku. Doyenowi zależało na wynalezieniu lżejszej alternatywy dla szklanych słoików na produkty, które należało zabezpieczyć podczas transportu. Chociaż nowoczesne torebki stojące są podobne do oryginalnego projektu, na przestrzeni lat zaszło kilka znaczących zmian.

Ewolucja torebek stojących

Oto jak ewoluowały stojące torebki lub opakowania doypack, aby sprostać potrzebom nowoczesnej bazy konsumentów.

Ekologiczny

Ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby wszelkie opakowania tworzone dla produktów były zrównoważone i łatwe do utylizacji bez szkody dla planety. Dobra wiadomość w tym zakresie jest taka, że ​​torebki stojące są dostępne z materiałów całkowicie biodegradowalnych i nadających się do kompostowania przemysłowego. Oznacza to, że ulegną całkowitemu rozkładowi i mogą nawet przynieść korzyści otaczającej glebie.

Można zginać, ale nie łamać

Wspominaliśmy, że jedną z głównych zalet opakowań elastycznych jest to, że można je zginać i dopasować do każdego produktu. Chociaż to prawda, warto również zauważyć, że te woreczki są odporne na rozdarcie. Zapewnią bezpieczeństwo produktów podczas transportu i to kolejny powód, dla którego świetnie sprawdzają się w przypadku tak szerokiej gamy produktów.

Nowe funkcje

Z biegiem lat te torby zostały zaprojektowane z nowymi, ekscytującymi funkcjami. Obejmuje to zamknięcia zgrzewalne, a także zamknięcia ziplock. Zamek błyskawiczny może być również wykonany z biodegradowalnego bioplastiku, dzięki czemu nie musisz się martwić, że pozostawione zostaną kawałki. Można nawet dostać woreczki z okienkami wykonanymi z tego samego materiału. Dzięki temu doypacki doskonale się prezentują, nie rezygnując przy tym z żadnych korzyści przyjaznych dla środowiska.

Wysoce wszechstronna

Chociaż pierwotnie były przeznaczone do przechowywania łatwo psujących się przedmiotów, obecnie są używane do przechowywania długiej listy produktów i przedmiotów. Można nimi na przykład pakować odzież, uzupełniać proszki, słodycze i wiele innych. To tylko kwestia znalezienia idealnego stylu torebki stojącej dla przedmiotu, który sprzedajesz.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o opakowaniach stojących. Jeśli uważasz, że jest to właściwy wybór dla Twojego produktu, mamy dla Ciebie wybór torebek do sprawdzenia.


Może Ci się spodobać View all

Heart shaped tin packaging

Metalowe pojemniki: Najlepsze opakowanie dla konsumentów w UE

Zagłęb się w przesłanki stojące za rosnącą popularnością opakowań metalowych wśród klientów.

Sustainability: protecting the environment

Wybór zrównoważonego opakowania: Kluczowy krok w kierunku ratowania planety

To nie przesada: właściwe decyzje dotyczące opakowań mogą znacząco wpłynąć na nasze środowisko. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, czy częścią MŚP, Twoje wybory mają znaczen...

Repurposed clip lid packaging

Uwolnienie potencjału: 8 kreatywnych sposobów na zmianę przeznaczenia naszych opakowań

Znaleźliśmy ekscytujące pomysły na upcykling naszych opakowań, którymi możesz podzielić się ze swoimi klientami.