5 problemów z pakowaniem, które mogą zaszkodzić recenzjom Twojej firmy

Estimated reading time: 2 min
Biscuit tin on glass table with a white background.

Ponad 80% klientów sprawdzi recenzje, zanim zdecydują się na zakup produktu online. Niezależnie od tego, czy korzystają z Google, mediów społecznościowych czy osobistych poleceń, ważne jest, aby odkryli pozytywne postrzeganie Twojej firmy. Dlatego ważne jest zbadanie niektórych kwestii, które mogą wpłynąć na opinię konsumentów.

Podobnie jak w przypadku dostaw, klienci mogą mieć duże problemy z Twoją firmą, jeśli wybrane przez Ciebie opakowanie nie spełnia ich oczekiwań. Oto kilka typowych skarg, którymi należy się zająć.

Fałszywy marketing 

Jednym z najlepszych sposobów na wyróżnienie produktu jest dostosowanie opakowania. Można to zrobić za pomocą wydruków, etykiet i różnych innych elementów projektu. Jeśli jednak zdecydujesz się na skorzystanie z tej możliwości, ważne jest, aby upewnić się, że obrazy lub komunikaty odpowiadają produktowi znajdującemu się w środku. Na przykład, jeśli używasz obrazu przedmiotu na zewnątrz opakowania, musi on pasować do zawartości opakowania.

Uszkodzone elementy 

Dużą skargą klientów jest to, że dostarczane produkty są uszkodzone. Dzieje się tak często, ponieważ użyte opakowanie nie nadaje się do bezpiecznego przechowywania przedmiotów. W niektórych przypadkach oznacza to, że nie użyłeś wystarczającej ilości materiału. W innych przypadkach może to być problem z Twoją firmą kurierską, ale to i tak odbije się na Twojej marce. Dlatego opakowania metalowe, takie jak blacha ocynowana, są popularnym wyborem. Łączy w sobie wytrzymałość stali z pięknem cyny.

Trudne do otwarcia

Dostępność to kolejny kluczowy czynnik, o którym zawsze należy pamiętać przy wyborze lub projektowaniu opakowania nowego produktu. Jeśli opakowanie trudno jest otworzyć, klienci będą sfrustrowani i zirytowani. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy produkt, który sprzedajesz, jest absolutnie fantastyczny. Istnieje wiele sposobów, aby zapewnić łatwe otwieranie opakowania. Na przykład, jeśli używasz torebek stojących, upewnij się, że są one zaprojektowane z otworem na rozdarcie.

Matowe lub gładkie

Możesz również stwierdzić, że Twoje opakowanie jest zbyt matowe lub gładkie. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedmiotów, których estetyka jest częścią atrakcyjności. Możesz na przykład sprzedawać świece. Świece są powszechnie kupowane jako prezenty w okresie świątecznym. W takim przypadku klienci często oczekują, że opakowanie będzie piękne. Opakowania na świece to świetny sposób na uzyskanie takiego efektu i zapewnienie, że Twój produkt wywoła odpowiednie wrażenie.

Nie zapominaj, że duży procent Twojej bazy klientów udostępni zdjęcia opakowań, które im się podobają. Dlatego w Twoim najlepszym interesie leży kreatywność i wyobraźnia przy wyborze projektów.

Za duży

Obecnie klienci bardziej dbają o środowisko. Szczególnie milenialsi uważają ochronę planety za najwyższy priorytet. Oznacza to, że nie chcą kupować produktów, które marnują materiały lub zużywają ogromne ilości papieru i tektury. Zamiast tego upewnij się, że opakowanie odpowiada rozmiarom przedmiotu, który sprzedajesz lub dostarczasz.

Jak widać, wybór opakowania może mieć ogromny wpływ na postrzeganie przez klientów. W Tinware Direct specjalizujemy się w magazynowaniu i tworzeniu opakowań, które pokochają wszyscy konsumenci. Skontaktuj się z naszym zespołem już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele marketingowe.


Może Ci się spodobać View all

Heart shaped tin packaging

Metalowe pojemniki: Najlepsze opakowanie dla konsumentów w UE

Zagłęb się w przesłanki stojące za rosnącą popularnością opakowań metalowych wśród klientów.

Sustainability: protecting the environment

Wybór zrównoważonego opakowania: Kluczowy krok w kierunku ratowania planety

To nie przesada: właściwe decyzje dotyczące opakowań mogą znacząco wpłynąć na nasze środowisko. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, czy częścią MŚP, Twoje wybory mają znaczen...

Repurposed clip lid packaging

Uwolnienie potencjału: 8 kreatywnych sposobów na zmianę przeznaczenia naszych opakowań

Znaleźliśmy ekscytujące pomysły na upcykling naszych opakowań, którymi możesz podzielić się ze swoimi klientami.