10 powodów, dla których warto wybrać opakowania aluminiowe

Estimated reading time: 2 min
10 Reasons To Choose Aluminium Packaging - Tinware Direct

Aluminiowe słoiki, garnki, pojemniki, tubki i butelki są wykonane bez szwu, dzięki czemu nadają się do mokrych produktów, takich jak wosk do świec, balsamy do brody, środki nawilżające, pianki do golenia, mydła oraz wszystkie produkty na bazie olejów i wody.

 

Wymyśliliśmy 10 powodów, dla których aluminium jest dla wielu popularnym wyborem opakowań:

 

  1. Opakowania aluminiowe dają świetną okazję do odejścia od plastiku. Aluminium w 100% nadaje się do recyklingu i ponownego użycia, a także jest opakowaniem najczęściej poddawanym recyklingowi w Europie*.
  2. W przeciwieństwie do innych opakowań, produkty aluminiowe i inne metalowe można w nieskończoność poddawać recyklingowi, nie ulegając degradacji. W rzeczywistości szacuje się, że 80% wyrobów metalowych wyprodukowanych na świecie jest nadal zdatnych do użytku*.
  3. Aluminium jest lżejsze niż plastik czy szkło, co nie tylko ułatwia transport, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze na wysyłce, jednocześnie zmniejszając ślad węglowy.
  4. Opakowania aluminiowe dają czyste płótno. Niezależnie od tego, czy szukasz nadruku na całej powierzchni, etykiety, czy też po prostu wytłoczonego logo na wieczku, oznakowanie opakowania aluminiowego można łatwo osiągnąć, zapewniając mu unikalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb wykończenie.
  5. Wyściółka wieczka aluminiowego słoika charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania wilgoci i chroni znajdujący się wewnątrz produkt przed reaktywnymi elementami zawartymi w powietrzu, pomagając zmniejszyć nietrwałość produktu i utrzymując dłużej świeżość produktu.
  6. Aluminium jest niezniszczalne.
  7. To świetna powłoka ochronna dla Twojego produktu dzięki twardej obudowie.
  8. Produkty w opakowaniach metalowych są postrzegane jako wyższej jakości i luksusowe, co czyni je bardziej atrakcyjnymi dla konsumentów.
  9. Aluminium to metal, który nie rdzewieje, ponieważ nie zawiera żelaza, dzięki czemu nadaje się do produktów na bazie wody i opakowań dla przemysłu kosmetycznego.
  10. Jest także niedrogi, szczególnie w porównaniu z innymi opakowaniami tego typu.

Tinware Direct oferuje szeroką gamę opakowań aluminiowych.


Może Ci się spodobać View all

Heart shaped tin packaging

Metalowe pojemniki: Najlepsze opakowanie dla konsumentów w UE

Zagłęb się w przesłanki stojące za rosnącą popularnością opakowań metalowych wśród klientów.

Sustainability: protecting the environment

Wybór zrównoważonego opakowania: Kluczowy krok w kierunku ratowania planety

To nie przesada: właściwe decyzje dotyczące opakowań mogą znacząco wpłynąć na nasze środowisko. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, czy częścią MŚP, Twoje wybory mają znaczen...

Repurposed clip lid packaging

Uwolnienie potencjału: 8 kreatywnych sposobów na zmianę przeznaczenia naszych opakowań

Znaleźliśmy ekscytujące pomysły na upcykling naszych opakowań, którymi możesz podzielić się ze swoimi klientami.